Rękawice jednorazowe

Rękawice jednorazowe Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Rękawiczki jednorazowe w sklepie MultiPak

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gastronomii ma niezwykłe znaczenie dla powodzenia firmy. Utrzymanie standardów czystości podczas przygotowywania posiłków i innych obowiązków to obowiązek każdego pracodawcy w tej branży. Jednym z ważnych akcesoriów w tym zakresie są rękawiczki jednorazowe, które oferujemy w sklepie MultiPak. Podstawowym materiałem, z którego są wykonane, to najczęściej spotykany lateks. Jest to materiał wytrzymały, elastyczny i odporny na działanie chemikaliów. Jego wadą jest natomiast to, że może uczulać i nie każdy może je stosować. Są jednak inne możliwości - rękawiczki jednorazowe winylowe oraz nitrylowe. Czym się różnią?

Rękawiczki winylowe a lateksowe - różnice

Jeśli nasi pracownicy mają uczulenie na białko zawarte w lateksie, warto zakupić dla nich specjalnie rękawiczki jednorazowe winylowe. Podstawowa różnica pomiędzy rękawiczkami winylowymi a lateksowymi polega na tym, iż winyl nie uczula i jest bardzo przyjazny dla skóry. Jego wytrzymałość na czynniki zewnętrzne jest w zupełności wystarczająca w przypadku prostych prac. Są to jednak rękawiczki mniej elastyczne niż lateksowe.

Rękawiczki nitrylowe a lateksowe - różnice

Nitryl, podobnie jak winyl, nie uczula, jednocześnie jest bardzo wytrzymałym materiałem na rękawiczki jednorazowe. Najważniejszą różnicą między rękawiczkami nitrylowymi a lateksowymi jest ich odporność na czynniki zewnętrzne. Rękawiczki nitrylowe świetnie nadają się do prac np. z detergentami czy tłuszczami, gdzie zależy nam na pewnej ochronie dłoni. Jednocześnie w przypadku tych rękawiczek gumowych jednorazowych ważny jest dobór rozmiaru, ponieważ nie są one tak elastyczne jak lateks.