Opakowania EKOLOGICZNE

Opakowania EKOLOGICZNE Jest 125 produktów.

Podkategorie

Opakowania ekologiczne dla gastronomii

Opakowania ekologiczne do żywności

Bez względu na to, jaki rodzaj gastronomii prowadzisz, jednym z niezbędnych elementów działalności tego typu są odpowiednie opakowania na żywność - pudełka, talerze, koperty, miski, kubki i inne. Warto podczas zakupu opakowań i naczyń zwrócić uwagę na to, czy są to produkty ekologiczne. Ma to znaczenie nie tylko dla środowiska - ekologiczne opakowania na żywność pomagają redukować koszty związane z prowadzeniem lokalu gastronomicznego. Sprawdź ekologiczne opakowania jednorazowe dostępne w naszym sklepie w bardzo atrakcyjnych cenach i spraw, aby i Twój biznes przyczyniał się do ochrony naturalnego środowiska.

Co powinno cechować ekologiczne opakowania jednorazowe?

Samo nazwanie opakowania ekologicznym nie wystarczy, aby faktycznie nim było. Istnieje kilka ważnych wyróżników, dzięki którym opakowanie może być uznane za ekologiczne:

  1. opakowanie musi być bezpieczne dla użytkowników, nie wydzielać toksyn w ciągu swojego cyklu życia,
  2. “ekologiczność” nie powinna równać się dodatkowym kosztom produkcji i większemu zużyciu energii,
  3. sam proces produkcji również powinien być ekologiczny, a więc np. w jego trakcie nie występują toksyny lub nadmierne wydzielanie CO2,
  4. opakowanie ekologiczne powinno być stworzone z materiałów ulegających biodegradacji w bezpiecznych warunkach lub podlegającym recyklingowi,
  5. materiał, z którego powstało opakowanie, powinien pochodzić z recyklingu,
  6. jednocześnie opakowanie musi spełniać standardy jakościowe - ekologiczność nie może oznaczać, iż produkt jest wadliwy lub nie spełnia wszystkich swoich funkcji.
na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 125 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 125 elementów