Opakowania ekologiczne

Opakowania ekologiczne  Jest 170 produktów.

Podkategorie

 • Kubki papierowe biodegradowalne

  Biodegradowalne kubki jednorazowe – postaw na ekologię!

  Rosnąca świadomość na temat konieczności ochrony środowiska sprawia, że branża gastronomiczna już od dłuższego czasu poddawana jest licznym zmianom. Jedną z nich jest stopniowa rezygnacja z jednorazowych kubków do napojów i zastępowanie ich kubkami papierowymi, które świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku gorącej kawy lub herbaty, jak i zimnych napojów. Kubki biodegradowalne są nie tylko przyjazne dla środowiska naturalnego, ale także bezpieczne dla zdrowia klientów – chronią przed oparzeniem, nie zmieniają kształtu pod wpływem cieczy i nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji.

  W e-Opakowania.info zachęcamy do tego, by iść z duchem czasu, dlatego też oferujemy szeroki wybór kubków papierowych, które znajdują swoje zastosowanie w restauracjach, barach szybkiej obsługi oraz przestrzeniach biurowych. Nasze produkty są dostępne w kilku pojemnościach i spełniają wszystkie niezbędne wymagania dotyczące wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

  Jakie informacje warto umieszczać na kubkach papierowych?

  Kubki papierowe dają nam nieograniczone możliwości personalizacji, i to nie tylko w kwestii doboru kolorystyki oraz pojemności. Na każdym z nich można umieścić dowolny nadruk w postaci indywidualnego napisu, stempla lub naklejki. Nasi klienci najczęściej umieszczają na swoich kubkach biodegradowalnych logo firmy, hasła reklamowe oraz najważniejsze informacje o danym produkcie. 

 • Pojemniki obiadowe biodegradowalne na wynos
 • Miski ekologiczne

  Ekologiczne miski na żywność projektowane w trosce o środowisko

  Większość osób, które prowadzą własny lokal gastronomiczny, zdaje sobie sprawę, jak ważne jest w dzisiejszych czasach stawianie na ekologiczne produkty wykonane z naturalnych materiałów. Przykładem tego są miski ekologiczne, które coraz częściej wypierają popularne jeszcze nie tak dawno opakowania plastikowe. Wybór takiego rozwiązania z jednej strony jest mocno związany z ekologią, a z drugiej ma podłoże biznesowe.  

  Przedsiębiorcy są dziś zobowiązani do ograniczenia stosowania jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych, które nie nadają się do recyklingu. W związku z tym na popularności zyskują ekologiczne miski z kompostowalnych materiałów roślinnych, takich jak drewno, liście palmowe i bambus, jak również papier z recyklingu. Właśnie takie produkty można znaleźć w e-Opakowania.info – miski ekologiczne z mono-polipropylenu oraz mieszanki grubej tektury powleczonej PE. Oba materiały posiadają atest bezpiecznego kontaktu z żywnością i mogą być poddawane recyklingowi.

  Miski ekologiczne dla Twojego biznesu

  Ekologiczne miski są bezpieczne dla środowiska i zdrowia konsumentów, a przy tym zachwycają ciekawym wyglądem i wysoką jakością wykonania. Co więcej, można je dowolnie personalizować poprzez nadrukowanie logo firmy lub wybranego napisu. Jest to zatem świetny sposób na realizację koncepcji marketingowej firmy i budowanie jej identyfikacji wizualnej.

 • Talerze i miski z trzciny cukrowej

  Ekologiczne Naczynia i pojemniki z bagassy.

 • Talerze, tacki, podkładki papierowe
 • Opakowania EKO typu fast-food
 • Pudełka, kartoniki EKO
 • Sztućce EKO biodegradowalne

  Sztućce EKO mogą być  wykonane z następujących, ekologicznych i łatwo biodegradowalnych, materiałów:

  • naturalnego drewna brzozowego, 
  • bambusa
  • PLA - polimeru pochodzenia naturalnego roslinnego

  Sztućce jednorazowe ekologiczne są odpowiednie  zarówno do zimnych i ciepłych potraw. Ładnie prezentują się na stole.

  W naszej ofercie posiadamy również drewniane łyżki, małe łyżeczki, noże, mieszadełka, łopatki do lodów i widelczyki.

  Poza tym w sprzedaży mamy również patyczki drewniane do kebabów oraz wykałaczki, patyki do szaszłyków, ozdoby do drinków oraz patyczki "fingerfood".

 • Patyczki fingerfood EKO

  Patyczki fingerfood – co to takiego?

  Patyczki fingerfood, powszechnie określane mianem patyczków do jedzenia, to specyficzny rodzaj szpikulców ułatwiających spożywanie przekąsek, koreczków oraz wielu innych przystawek, które stanowią nieodłączny element każdego przyjęcia. Decydując się na ich zakup, warto jednak zwrócić uwagę na to, by patyczki fingerfood były nie tylko wygodne w użyciu, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia osób, którym serwowane są dania oraz dla środowiska naturalnego.

  Dokładnie takie są nasze ekologiczne fingerfood patyczki w e-Opakowania.info, które wykonane są z materiałów biodegradowalnych, takich jak np. drewno oraz bambus. Wszystkie patyczki są przyjazne dla środwiska naturalnego – po ich zużyciu możemy je śmiało wyrzucić do odpowiedniego kosza na odpady, gdzie następnie ulegną rozkładowi. Co więcej, naszej patyczki fingerfood nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie osób spożywających przekąski.

  Fingerfood – patyczki z ozdobnymi końcówkami

  Nawet na pozór zwykłe przystawki mogą wyglądać ciekawie, jeżeli dodamy do nich patyczki fingerfood z ozdobnymi końcówkami, np. w kształcie serca, kija golfowego, kółka czy też sześcianu. Takie patyczki świetnie sprawdzają się na imprezach tematycznych, a także na przyjęciach, podczas których szczególnie ważne jest dla nas zachowanie estetycznego wyglądu potraw.

 • Słomki EKO biodegradowalne
 • Papier do pakowania
 • Torby papierowe EKO
 • Torebki papierowe klockowe i fałdowe

Opakowania ekologiczne dla gastronomii

Opakowania ekologiczne do żywności

Bez względu na to, jaki rodzaj gastronomii prowadzisz, jednym z niezbędnych elementów działalności tego typu są odpowiednie opakowania na żywność - pudełka, talerze, koperty, miski, kubki i inne. Warto podczas zakupu opakowań i naczyń zwrócić uwagę na to, czy są to produkty ekologiczne. Ma to znaczenie nie tylko dla środowiska - ekologiczne opakowania na żywność pomagają redukować koszty związane z prowadzeniem lokalu gastronomicznego. Sprawdź ekologiczne opakowania jednorazowe dostępne w naszym sklepie w bardzo atrakcyjnych cenach i spraw, aby i Twój biznes przyczyniał się do ochrony naturalnego środowiska.

Co powinno cechować ekologiczne opakowania jednorazowe?

Samo nazwanie opakowania ekologicznym nie wystarczy, aby faktycznie nim było. Istnieje kilka ważnych wyróżników, dzięki którym opakowanie może być uznane za ekologiczne:

 1. opakowanie musi być bezpieczne dla użytkowników, nie wydzielać toksyn w ciągu swojego cyklu życia,
 2. “ekologiczność” nie powinna równać się dodatkowym kosztom produkcji i większemu zużyciu energii,
 3. sam proces produkcji również powinien być ekologiczny, a więc np. w jego trakcie nie występują toksyny lub nadmierne wydzielanie CO2,
 4. opakowanie ekologiczne powinno być stworzone z materiałów ulegających biodegradacji w bezpiecznych warunkach lub podlegającym recyklingowi,
 5. materiał, z którego powstało opakowanie, powinien pochodzić z recyklingu,
 6. jednocześnie opakowanie musi spełniać standardy jakościowe - ekologiczność nie może oznaczać, iż produkt jest wadliwy lub nie spełnia wszystkich swoich funkcji.
na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 170 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 170 elementów